ژاپن در پی تعلیق استقرار سامانه دفاع موشکی آگیس

به گزارش سفر به روسیه، وزیر امور خارجه ژاپن بیان نمود، توکیو برنامه هایش برای استقرار دو ایستگاه راداری سامانه دفاع موشکی آگیس را که به منظور شناسایی و مقابله با موشک های بالستیک کره شمالی طراحی شده، به حالت تعلیق درمی آورد.

ژاپن در پی تعلیق استقرار سامانه دفاع موشکی آگیس

به گزارش سفر به روسیه، به نقل از خبرگزاری رویترز، تارو کونو، وزیر امور خارجه ژاپن به سفر به روسیه گفت، توکیو برنامه استقرار این سامانه را به دلایل فنی و نیز هزینه های آن، متوقف می کند.

با وجود رادارهایی قدرتمندتر از نسخه دریایی سامانه دفاع موشکی آگیس که ژاپن در حال حاضر مورد استفاده قرار می دهد، حوزه های برنامه ریزی شده به منظور کمک به مقابله با پیشرفت های موشکی اخیر کره شمالی و کاهش فشار به نیروی دریایی ژاپن، معین شده بودند.

کونو در این باره گفت: روز جمعه تصمیم گرفتم این فرآیند را متوقف کنم.

بر اساس اسناد وزارت دفاع ژاپن، دو سیستم برنامه ریزی شده سامانه دفاع موشکی آگیس برای پیاده سازی و نگهداری در 30 سال آینده، 4.1 میلیارد دلار هزینه دارد.

طبق برنامه ریزی ها، در ابتدا قرار بود مناطق برنامه ریزی شده به موشک های رهگیری که برای شلیک به کلاهک ها در فضا طراحی شده بودند، مجهز شوند. با این حال ژاپن باید بابت تست موشک های رهگیری هزینه بپردازد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1002

به "ژاپن در پی تعلیق استقرار سامانه دفاع موشکی آگیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن در پی تعلیق استقرار سامانه دفاع موشکی آگیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید