پامپئو: چین شیوع کرونا را به موقع گزارش نداد

به گزارش سفر به روسیه، وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه مدعی شد که چین به موقع شیوع ویروس کرونای جدید را به سازمان جهانی بهداشت گزارش نداد.

پامپئو: چین شیوع کرونا را به موقع گزارش نداد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل سفر به روسیه، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه بار دیگر به اتهام زنی علیه چین درباره شیوع ویروس کرونا پرداخت.

وی گفت: ما به شدت معتقدیم که چین شیوع ویروس کرونای جدید را به موقع به سازمان جهانی بهداشت گزارش نداده است.

پامپئو در ادامه افزود: حتی پس از اینکه چین به سازمان جهانی بهداشت شیوع ویروس کرونا را خبر داد، تمامی اطلاعاتی را که در اختیار داشت به اشتراک نگذاشت.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا نیز اخیراً با متهم کردن پکن به پنهانکاری مدعی شد: حزب کمونیست چین، در زمینه شیوع کرونا شفاف عمل ننموده و آمریکا را گمراه نموده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین نیز در واکنش به ادعاهای مقام های آمریکایی گفت: اگر آمریکا گمراه شده است و یا اطلاعات کافی در این زمینه دریافت ننموده، پس به چه دلیل در همان اوایل شیوع ویروس کووید-19، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا در تاریخ 15 ژانویه (25 دی 98) در مورد کرونا هشدار داد و به چه دلیل آمریکا در تاریخ 25 ژانویه (پنجم بهمن ماه) توضیح داد که کنسولگری خود را در ووهان تعطیل می نماید و کارکنان خود را خارج کرد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 940

به "پامپئو: چین شیوع کرونا را به موقع گزارش نداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو: چین شیوع کرونا را به موقع گزارش نداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید