وزیر ورزش ایتالیا: ضمانتی برای از سر گرفته شدن سری A نیست، شروع تمرینات هم مشروط است

به گزارش سفر به روسیه، بالاترین مقام اجرایی ورزش کشور ایتالیا در مورد احتمال نیمه کاره ماندن رقابت های سری A در فصل جاری به دلیل شیوع کرونا در این کشور هشدار داد.

وزیر ورزش ایتالیا: ضمانتی برای از سر گرفته شدن سری A نیست، شروع تمرینات هم مشروط است

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش سفر به روسیه، با وجود صدور مجوز از سرگیری تمرینات تیم های سری A از 18 می (29 اردیبهشت)، هیچ ضمانتی برای از سرگرفته شدن مسابقات وجود ندارد.

جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا روز گذشته (یکشنبه) بیان کرد که فاز دوم مقابله با ویروس کرونا از روز چهارمی شروع می گردد و تنها ورزش های انفرادی مانند شنا و تنیس اجازه دارند فعالیت های خود را از سر بگیرند اما هنوز رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای همه اجباری است. اکنون اما وزیر ورزش ایتالیا می گوید به هیچ وجه تعیین نیست که چنین دستوری برای رشته های ورزشی گروهی از جمله فوتبال هم صادر گردد.

وینچنتزو اسپادافورا، در گفت و گو با شبکه رای ایتالیا گفت: ما از تاریخ 18 می به تیم های ورزشی اجازه می دهیم که تمرینات شات را از سر بگیرند اما این هم مشروط بر آن است که تا آن موقع تمام شرایط برای حفظ سلامت و ایمنی آنها فراهم گردد.

زمزمه هایی شنیده می گردد مبنی بر اینکه در ایتالیا رشته های دارای تماس فیزیکی میان ورزشکاران در اویل ماه ژوئن شروع خواهد شد، یعنی همان زمانی که دستور شروع به کار دوباره واحد های صنفی مانند تالارها، رستوران ها و آرایشگاه ها صادر گردد.

اسپادافورا اما می گوید تضمینی برای این موضوع وجود ندارد: من نمی خواهم در فرایند از سرگیری فوتبال اخلال یا سرعت آن را آهسته کنم اما مجبورم بگویم که باید دید چه می گردد چون برای از سرگرفته شدن فوتبال باید یکسری پرتکل های سفت و سخت برای تأمین امنیت ورزشکاران لحاظ گردد. فدراسیون فوتبال ایتالیا، شب گذشته پروتکلی ارائه کرد اما کمیته علمی وزارت آن را ناکافی و لازم به اعمال بعضی اصلاحات دانست. تنها از زمانی که یک پروتکل مورد تأیید ارائه گردد، ما می توانیم تصمیم بگیریم که آیا می توانیم فوتبال را از سر بگیریم یا نه. بسیاری از لیگ های فوتبال جهان، مسابقات شان را نیمه کار رها نموده اند اما سری A به انجام چنین کاری تمایل ندارد. ما برای از سر گیری مسابقات تحت فشار بسیار زیادی قرار داریم. درک می کنیم که جهانی فوتبال سزاوار احترام و حمایت است چون یکی از بزرگترین منابع مالی کشور محسوب می گردد.

وزیر ورزش ایتالیا در سرانجام هشدار داد در صورتی که بعد از صدور مجوز تمرینات یا از سر گیری مسابقات حتی یک بازیکن دیگر به کرونا مبتلا گردد، همه چیز تمام خواهد بود.

وی تأکید کرد: تردیدهای فراوانی وجود دارد و شرایط بسیار پیچیده است. هیچ چیز را نمی توان دست کم گرفت و تصور کرد که مشکل رفع شده است. تضمینی برای از سر گرفته شده فصل وجود ندارد. ما باید با انجام رفتارها مناسب شرایط را برای شروع مجدد مسابقات فراهم آوریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 918

به "وزیر ورزش ایتالیا: ضمانتی برای از سر گرفته شدن سری A نیست، شروع تمرینات هم مشروط است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر ورزش ایتالیا: ضمانتی برای از سر گرفته شدن سری A نیست، شروع تمرینات هم مشروط است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید