هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره توزع واکسن کرونا

به گزارش سفر به روسیه، خبرنگاران : مدیر سازمان دنیای بهداشت روز آدینه با توجه به اخبار خوشایند در خصوص فراوری واکسن های ویروس کرونا گفت: دنیا نظاره گر نور در انتهای تونل در بحران تقریبا یک ساله کووید 19 است.

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره توزع واکسن کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا از خبرگزاری فرانسه، تدروس آدهانوم مدیر سازمان دنیای بهداشت طی سخنانی در اجلاس مجازی همه گیری سازمان ملل با تاکید بر آنکه واکسن کرونا باید یک کالای عمومی باشد هشدار داد، همانطور که کشورهای ثروتمند در حال توزیع واکسن های کووید 19 هستند، خطر آنکه فقرا در این میان لگد مال شوند، وجود دارد.

آدهانوم اضافه نمود: اجازه بدهید صریح بگویم، ما به راحتی نمی توانیم دنیای را بپذیریم که در آن فقیر و حاشیه نشین توسط ثروتمندان و قدرتمندان در لشکرکشی واکسن ها لگدمال گردد.

وی اضافه نمود: این یک بحران دنیای است و راهکار ها باید به طور عادلانه به عنوان کالاهای عمومی دنیای توزیع شوند. نه به عنوان کالاهای خصوصی که نابرابری ها را گسترش می دهند و دلیل دیگری برای عقب ماندن بعضی از افراد می شوند.

مدیر سازمان دنیای بهداشت با اشاره به آنکه دنیا چالشهای دیگری نیز دارد، گفت: هیچ واکسنی برای فقر و گرسنگی وجود ندارد. هیچ واکسنی برای نابرابری وجود ندارد. هیچ واکسنی برای تغییر اقلیم وجود ندارد.

طیف گسترده ای از کشورها، از جمله روسیه، ایالات متحده، انگلیس، فرانسه، آلمان و چین در یک رقابت دنیای برای فراوری واکسن های موثر ویروس کرونا در کوشش هستند، ویروسی که تا به امروز جان بیش از یک میلیون و 513 هزار نفر را در سراسر دنیا گرفته است.

شرکت فایزر آمریکا روز 19 ابان ماه اظهار داشت که این شرکت به واکسن کرونا دست یافته و این واکسن تا 90 درصد در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر عمل نموده است.

شرکت مدرنای آمریکا نیز روز دوشنبه 25آبان ماه اظهار داشت که واکسن فراوریی این شرکت برای کرونا تا حدود 95 درصد موثر بوده و ایمنی ایجاد نموده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1292

به "هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره توزع واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره توزع واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید