مقاله: آب و هوای ایتالیا در طول سال چگونه است؟

به گزارش سفر به روسیه، رشته کوه آلپ مانند سدی بزرگ در برابر بادهای غربی و شمالی عمل می نماید؛ در حالی که هم آپنین ها و هم دشت بزرگ شمال کشور ایتالیا تغییرات اقلیمی خاصی در این منطقه ها ایجاد می نمایند.

مقاله: آب و هوای ایتالیا در طول سال چگونه است؟

کشور ایتالیا سرزمینی شبه جزیره ای و چکمه ای شکل است که در جنوب اروپا در آغوش دریای آدریاتیک، دریای ایونی، دریای لیگوریا و دریای تیرنی آرام گرفته است. شریان های راونا، ونیز و تریسته طراوت و حیات را به طبیعت این سرزمین بخشیده و رشته کوه های آلپ مانند دژی راسخ در حصار دشت هموار داخلیِ این سرزمین عبور و مرور ابرها را به نظارت نشسته اند.

از نظر جغرافیایی کشور ایتالیا در منطقه معتدل قرار گرفته است. به علت طول قابل توجه شبه جزیره، تنوع قابل توجهی در آب و هوای شمال کشور (متصل به قاره اروپا) و جنوب (دریای مدیترانه) وجود دارد.

نام زمستان تجسمی از سرما و برف با خود همراه دارد، اما در کشور ایتالیا با طنازی طبیعت همراه است. فصل زمستان یکی از زیباترین فصل های ایتالیا ست؛ دامنه های پوسیده از برف آلپ پاتوق اسکی بازان و کوهنوردان می گردد.

در فصل تابستان احتمال بارش باران حتی در شهرهای ساحلی ایتالیا نیز بسیار کم است و خورشید در تمام ساعات روز در آسمان نگهبانی می دهد. شاید در اوایل تابستان بتوان در کشور ایتالیا روزهای بارانی را تجربه کرد.

منبع مقاله: آب و هوای ایتالیا در طول سال چگونه است؟

انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1841

به "مقاله: آب و هوای ایتالیا در طول سال چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: آب و هوای ایتالیا در طول سال چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید