قابل توجه وزارت بهداشت؛ مرکز درمان کرونایی های لرستان دستگاه سی تی اسکن ندارد

به گزارش سفر به روسیه، دستگاه سی تی اسکن بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد از چند روز قبل دچار مشکل شده و در حال حاضر مرکز درمان کرونایی های لرستان فاقد این دستگاه بسیار مهم در بحث تشخیص کرونا است و برطرف این مشکل نیازمند مساعدت سریع و فوری وزارت بهداشت است.

قابل توجه وزارت بهداشت؛ مرکز درمان کرونایی های لرستان دستگاه سی تی اسکن ندارد

به گزارش سفر به روسیه از فارس ، بر اساس نظر پزشکان و متخصصان برای تشخیص کرونا در وهله اول چند موضوع مورد توجه قرار می گیرد که یکی از آنها استفاده از دستگاه سی تی اسکن است.

به گفته یکی از پزشکان خرم آبادی افرادی که دارای تب بالا و اکسیژن خون پایین هستند از آنها سی تی اسکن گرفته می گردد تا در خصوص ابتلای فرد مشکوک به کرونا بتوان تشخیص بهتری ارائه داد.

بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد این روزها به به عنوان مرکز درمان کرونایی های لرستان روزانه پذیرای افراد مشکوک به کرونا از سراسر این استان است.

در پی اعلام یکی از مخاطبین مبنی بر نبود دستگاه سی تی اسکن در این بیمارستان بلافاصله موضوع مورد پیگیری نهاده شد.

پیگیری ها حاکی از آن است که متاسفانه دستگاه سی تی اسکن بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد از چند روز قبل دچار مشکل شده و به واسطه استفاده مکرر یکی از قطعات آن خراب شده است.

در حالی که برای تشخیص کرونا سی تی اسکن تاثیر بسیار بالایی داشته و زمان تشخیص را کاهش می دهد متاسفانه پزشکان زحمت کش بیمارستان شهدای عشایر این روزها مجبورند در نبود این دستگاه به عکس برداری اکتفا نموده و از روی تجربه کاری و دیگر علائم به بیمار رسیدگی نموده و تشخیص خود را انجام دهند.

پیگیری ها حاکی از آن است که یک دستگاه سی تی اسکن دیگر در بیمارستان عشایر وجود دارد که هنوز مورد بهره برداری قرار نگرفته است که با توجه به شرایط موجود می بایست هر چه سریع تر نصب و راه اندازی گردد تا در برهه حساس کنونی برای درمان و تشخیص بیماری کرونا مسئله ای به وجود نیاید.

از طرفی با توجه به حساسیت شرایط موجود و احتیاج مبرم به دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان عشایر و از آنجایی که تامین قطعه از بین رفته و راه اندازی مجدد دستگاه قبلی این بیمارستان بدون یاری وزارت بهداشت میسر نیست، از مسوولان وزارت بهداشت انتظار می رود در کوتاه ترین زمان ممکن برای برطرف این مشکل چاره اندیشی نموده و اقدامات لازم را انجام دهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 821

به "قابل توجه وزارت بهداشت؛ مرکز درمان کرونایی های لرستان دستگاه سی تی اسکن ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قابل توجه وزارت بهداشت؛ مرکز درمان کرونایی های لرستان دستگاه سی تی اسکن ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید