رویترز: کره شمالی به فناوری نصب تجهیزات اتمی بر موشک رسیده است

به گزارش سفر به روسیه، خبرگزاری رویترز با استناد به یک گزارش سازمان ملل گفت که بعضی کشورها به این برآورد رسیده اند که کره شمالی گام مهمی در برنامه هسته ای خود برداشته و به فناوری نصب تجهیزات اتمی بر موشک رسیده است

رویترز: کره شمالی به فناوری نصب تجهیزات اتمی بر موشک رسیده است

به گزارش ایلنا، خبرگزاری رویترز با استناد به یک گزارش سازمان ملل خاطرنشان کرد که بعضی کشورها به این برآورد رسیده اند که کره شمالی گام مهمی در برنامه هسته ایش برداشته و احتمالا قادر شده تجهیزات اتمی را کوچک و قابل نصب بر کلاهک موشک های بالستیک کند.

این گزارش محرمانه که در اختیار رویترز قرار گرفته، توسط هیاتی مستقل از کارشناسان ناظر بر اجرای تحریم های سازمان ملل علیه پیونگ یانگ تهیه شده است.

در این گزارش بدون اشاره به کشورهایی که برآورد اخیر را ارائه نموده اند، اعلام شده است که شش مورد آزمایش پیشین کره شمالی احتمالا به توانایی کوچک سازی تجهیزات اتمی منتهی شده است. در ادامه آمده است که کره شمالی به برنامه هسته ای خود، از جمله در زمینه غنی سازی اورانیوم در سطح بالا و فراوری یک راکتور آب سبک آزمایشی، ادامه داده است.

توانایی ساخت سلاح هسته ای لزوما به معنی فراوری تجهیزات قابل نصب بر موشک های بالیستیک نیست و اگر پیونگ یانگ پیروز شده چنین گامی بردارد، قابلیت های نظامی هسته ای خود را گسترش داده است.

این گزارش در اختیار اعضای شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفته است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1158

به "رویترز: کره شمالی به فناوری نصب تجهیزات اتمی بر موشک رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: کره شمالی به فناوری نصب تجهیزات اتمی بر موشک رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید