خلیلزاد طرح دولت موقت را با طالبان بیان کرد

به گزارش سفر به روسیه، نماینده ویژه آمریکا پس از ارائه طرح دولت مشارکتی با سران دولت و سیاسیون افغان، طرح ایجاد دولت موقت را با طالبان در قطر به اشتراک گذاشت.

خلیلزاد طرح دولت موقت را با طالبان بیان کرد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان پس از سفر سه روزه به کابل و دیدار با سران دولت افغانستان و چهره های سیاسی این کشور درباره طرح ایجاد دولت مشارکتی با طالبان به قطر رفت.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

عطامحمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان می گوید که خلیلزاد در دیدار با سران دولت افغانستان طرح دولت موقت و مشارکتی را مطرح کرده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

نور اضافه نمود که طرح دولت مشارکتی بر 3 بخش تقسیم شده است که شامل توافق درباره قانون اساسی و دولت آینده، توافق درباره اداره دولت آینده افغانستان و قوای اجرایی کشور و نیز در رابطه با آتش بس دائمی، فراگیر و با ثبات می باشد.

شریفه زرمتی عضو تیم مذاکراتی افغانستان نیز در پیام ویدئویی گفت که در نشست این تیم با خلیلزاد درباره تسریع فرایند مذاکرات و حمایت از آن تاکید شد.

وی اضافه نمود که دو طرف همچنین درباره نقش سازمان ملل، تقویت اجماع منطقه ای و سرانجام جنگ و خشونت ها بحث و مصاحبه کردند.

وال استریت ژورنال نیز درباره سفر خلیلزاد نوشت که نماینده ویژه آمریکا در دیدار با طالبان پیشنهاد گفت وگو درباره دولت موقت را مطرح کرده است اما طالبان تا به امروز واکنشی به این موضوع نشان نداده است.

این نشریه آمریکایی اضافه نمود: خلیلزاد پیشنهاد تشکیل کنفرانسی از رهبران افغانستان و طالبان را برای ایجاد دولت موقت داده است.

وال استریت ژورنال ادامه داد که این قالب جدید احتمالاً توافق صلح بین دولت ترامپ و طالبان را کنار گذاشته و خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را نیز به تاخیر می اندازد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1447

به "خلیلزاد طرح دولت موقت را با طالبان بیان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلیلزاد طرح دولت موقت را با طالبان بیان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید