خبرنگاران چین بازداشت مدیر اقتصادی هواوی را توطئه سیاسی خواند

به گزارش سفر به روسیه، پکن- خبرنگاران- سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به افشای اسناد مربوط به پرونده خانم منگ وان جو مدیر اقتصادی شرکت هوآوی توسط دادگاه کانادایی گفت: مساله خانم منگ یک توطئه کاملاً سیاسی است و کانادا هم در این پرونده نقش همدست آمریکا را بازی می نماید.

خبرنگاران چین بازداشت مدیر اقتصادی هواوی را توطئه سیاسی خواند

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران جائو لی جیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین سه شنبه اضافه کرد: این اسناد بار دیگر نشان داد که مساله پیش آمده توطئه ایالات متحده برای سرکوب شرکت های فناوری پیشرفته چین از جمله شرکت هوآوی را نشان داد و معین شد که کانادا نقش همدست آمریکا را بازی نموده است.

وی عزم دولت چین برای پاسداری از حقوق و منافع مشروع شهروندان و بنگاه های مالی را همیشه پایدار مطرح کرد و یک بار دیگر از کانادا خواست که موضع و نگرانی های چین را جدی بگیرد و بلافاصله خانم منگ را آزاد کند و به او اجازه دهد بدون هیچ مسئله ای به چین برگردد.

جائو از کانادا خواست این جهت اشتباه را دیگر ادامه ندهد.

مقام های قضایی نیویورک، هوآوی را به نقض تحریم های آمریکا متهم و ادعا نموده اند این شرکت محصولات آمریکایی را به ایران و سایر کشورها منتقل نموده است.

همزمان وکلا خانم منگ ادعا کردند که مقامات ایالات متحده سعی می نمایند قاضی نظارت بر دادرسی استرداد او از کانادا به آمریکا را با ارائه یک تشریح گمراه نماینده و حذف جزئیات مهم گمراه نمایند.

دادگاه کانادا روز گذشته جلسه دادرسی برای بحث درباره مدیریت پرونده استرداد خانم منگ را برگزار کرد که به نتیجه نرسید.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1019

به "خبرنگاران چین بازداشت مدیر اقتصادی هواوی را توطئه سیاسی خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران چین بازداشت مدیر اقتصادی هواوی را توطئه سیاسی خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید