خبرنگاران مجوز برای خروج مرغ زنده از کردستان صادر شد

به گزارش سفر به روسیه، سنندج - خبرنگاران - مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: ارسال مرغ زنده از استان به استان های دیگر که به منظور کنترل بازار و جلوگیری از فرایند افزایشی قیمت این فرآورده پروتئینی پر مصرف ممنوع شده بود، از امروز مجاز شد.

خبرنگاران مجوز برای خروج مرغ زنده از کردستان صادر شد

مجتبی ورمقانی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران گفت: صدور گواهی حمل بهداشتی قرنطینه ای مرغ زنده به مقصد سایر استان های کشور از چهارم آذر به دستور دادستان عمومی و انقلاب کردستان با هدف کاهش سریع قیمت مرغ، ممنوع شده بود.

وی افزود: در حال حاضر هم مجوز صادره بر اساس 40 درصد ظرفیت جوجه ریزی مرغداری ها خواهد بود و 60 درصد آن باید برای کشتار و مصرف روزانه مردم به کشتارگاه های داخل استان حمل شود.

مدیرکل دامپزشکی کردستان افزود: در 10 روز گذشته که خروج مرغ زنده از استان ممنوع بود، سه محموله مرغ زنده به ظرفیت 16 هزار و 300 کیلوگرم در حین خروج غیرمجاز توسط ماموران انتظامی توقیف و به کشتارگاه های منتقل و پس از کشتار با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار توزیع شد.

قیمت مرغ از اوایل آذر با افزایش سرسام آور در کردستان به حدود 35 هزار تومان در هر کیلوگرم رسید که با ورود مسوولان و نظارت دقیق، قیمت آن در حال حاضر حدود 24 هزار تومان است.

واحدهای مرغداری کردستان با ظرفیت حدود 14 میلیون و 459 هزار و 400 قطعه در دوره و حدود 58 میلیون قطعه در سال با توان تولید 100 هزار تُن گوشت مرغ در حال فعالیت است.

از صنایع مرتبط با این فعالیت، 6 کشتارگاه صنعتی مرغ با ظرفیت 16 هزار قطعه در ساعت، 15 کارخانه اختصاصی خوراک طیور به ظرفیت سالیانه 360 هزار تُن، چهار واحد ذرت خشک کنی به ظرفیت 62 هزار تُن و نیز سه واحد فرآوری کود مرغی به ظرفیت 50 هزار تُن در سال وجود دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1293

به "خبرنگاران مجوز برای خروج مرغ زنده از کردستان صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مجوز برای خروج مرغ زنده از کردستان صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید