توصیه های ایمنی آتش نشانی درباره برگزاری مراسم خیمه سوزان و شام غریبان

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درباره آتش زدن خیمه ها و روشن کردن شمع به صورت ناایمن در تکیه ها و هیات ها هشدار داد.

توصیه های ایمنی آتش نشانی درباره برگزاری مراسم خیمه سوزان و شام غریبان

سید جلال ملکی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: از روزهای پیشین نیز اطلاع رسانی شده بود که تمام ایستگاه های آتش نشانی با توجه به اینکه روزهای شهادت سرور و سالار شهیدان فرا رسیده است و شهروندان در حال برگزاری مراسم عزاداری هستند، در آماده باش کامل هستند و نیروهای مستقر در سطح شهر نیز از زمان صبح تا خاتمه سوگواری دسته عزاداری و هیئت ها شهروندان را همراهی می نمایند.

وی با اشاره به برگزاری مراسم خیمه سوزان گفت: در این روزها بعضی از هیئت ها اقدام به آتش زدن خیمه ها می نمایند. هیئت هایی که این گونه اقدامات را انجام می دهند باید توجه داشته باشند که محل آتش زدن خیمه ها از پارچه های هیات، کابل های برق، بالکن منازل، درخت ها و... فاصله مناسبی داشته باشد و عزادارانی که در این محل ها حضور دارند از نزدیک شدن به شعله های آتش خودداری نمایند.

ملکی تاکید نمود که هنگام برگزاری مراسم خیمه سوزی حتماً باید کپسول آتش نشانی و شیلنگ آب در محل باشد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در ادامه نیز به ایجاد ترافیک به علت حضور شهروندان در سطح شهر اشاره نمود و گفت: همچون سال های گذشته از شهروندان تقاضا می کنیم که همکاری لازم را با نیروهای امدادی داشته باشند و راه را برای وسیله های امدادی باز نگه دارند تا این نیروها بتوانند خود را در کوتاه ترین زمان ممکن به محل حادثه برسانند. از هیات هایی هم که قصد دارند برای انجام مراسم، خیابانی را مسدود نمایند درخواست می کنیم که به سازمان آتش نشانی محل حضور خود را اطلاع رسانی نمایند.

ملکی ضمن هشدار درباره رعایت ایمنی در مراسم شام غریبان اظهارکرد: توصیه ما به شهروندان این است که در صورتی که قصد روشن کردن شمع در محیط هایی مثل هیئت ها، تکیه ها و حسینیه ها را دارند، حتماً توجه داشته باشند که شعله شمع در مجاورت لوازم اشتعال پذیری مثل پرده، فرش، پارچه و... نباشد همچنین بهتر است که هیئت ها و تکیه ها یک کپسول آتش نشانی را در دسترس داشته باشند.

وی در خاتمه گفت: از شهروندان درخواست می کنیم که در صورت اتفاق افتادن هرگونه حادثه احتمالی ضمن حفظ خونسردی و دور شدن از محل حادثه با سامانه 125 آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران تماس بگیرند یا ماموران مستقر در محل را از حادثه آگاه نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 329

به "توصیه های ایمنی آتش نشانی درباره برگزاری مراسم خیمه سوزان و شام غریبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های ایمنی آتش نشانی درباره برگزاری مراسم خیمه سوزان و شام غریبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید