تهیه آیین نامه ساز و کار فرماندهی میدان در پایتخت هنگام وقوع بحران

به گزارش سفر به روسیه، تهران (پانا) - رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تهیه آیین نامه سازوکار فرماندهی میدان در پایتخت هنگام وقوع بحران جهت تصویب در ستاد بحران پایتخت اطلاع داد.

تهیه آیین نامه ساز و کار فرماندهی میدان در پایتخت هنگام وقوع بحران

به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، رضا کرمی محمدی از تهیه آیین نامه سازوکار فرماندهی میدان در پایتخت هنگام وقوع بحران اطلاع داد و مطرح کرد: هدف از این اقدام کنترل شرایط در صورت وقوع بحران تا زمان تصویب آیین نامه جدید قانون مدیریت بحران یا حتی اصلاح آن در مجلس شورای اسلامی است.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به وجود ابهام در اختیارات شهردار و نیز نقش کم رنگ تهران در قانون جدید مدیریت بحران اظهار داشت: امیدواریم این قانون توسط نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اصلاح گردد یا در قالب آیین نامه اجرایی ابهامات آن برطرف گردد اما تا آن موقع آیین نامه مذکور می تواند در صورت وقوع هر نوع بحران احتمالی شرایط را در پایتخت قابل کنترل کند.

کرمی محمدی بابیان اینکه طرح موضوع تهیه و تدوین آیین نامه سازوکار فرماندهی میدان در پایتخت هنگام وقوع بحران در جلسه گذشته ستاد مدیریت بحران تهران که با حضور شهردار و رییس سازمان مدیریت بحران کشور برگزار گردید، گفت: در جلسه بعدی این ستاد که ممکن است در بهمن ماه جاری برگزار گردد فرایند تصویب این آیین نامه انجام می گردد.

وی اضافه نمود: در صورت صلاحدید پس از تصویب آیین نامه در ستاد بحران تهران آن را به تصویب ستاد ملی بحران نیز می رسانیم.

کرمی محمدی با اشاره به مفاد این آیین نامه اظهار داشت: موضوع اختیارات شهردار تهران هنگام وقوع بحران، نقش کمرنگ پایتخت در قانون جدید مدیریت بحران، چگونگی تشکیل ستاد مدیریت بحران و کارگروه های آن در آیین نامه درج شده تا پس از تصویب بتوان از اعمال سلیقه شخصی در مدیریت بحران هنگام وقوع جلوگیری کرد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در خاتمه تاکید نمود: بحران قابل پیش بینی نیست لذا به نظر نمی رسد انتظار برای تصویب آیین نامه اجرایی قانون جدید مدیریت بحران باوجود اتمام مهلت قانونی تهیه و تصویب این آیین نامه امری منطقی باشد. از سوی دیگر برطرف ابهام های موجود در این قانون نیازمند گذر زمان است لذا تهیه و تصویب آیین نامه مذکور می تواند راهگشای مدیریت بحران برای هر رخداد احتمالی باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1378

به "تهیه آیین نامه ساز و کار فرماندهی میدان در پایتخت هنگام وقوع بحران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهیه آیین نامه ساز و کار فرماندهی میدان در پایتخت هنگام وقوع بحران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید