تغییرات اساسی فرایند پروازها در دوران پسا کرونا

به گزارش سفر به روسیه، کرونا، میهمانان ناخوانده ای که این روزه ها صبر همه را به سر آورده و تقریبا نزدیک به شش ماه از حضورش در میان زندگی ما انسان ها می گذرد. اوایل پیدایش و حضور این بیماری منحوس همه چیز برای ما سخت بود، استفاده از ماسک، ژل ضد عفونی کننده، رعایت فاصله اجتماعی و… . اما هر چه که به جلوتر می رویم، می فهمیم که به نحوی باید با این ویروس زندگی کنیم! با تمام پیشرفت هایی که بشر در زمینه های پزشکی نموده، این بیماری اما همچنان می تازد و جان انسان های زیادی را می گیرد. اگر از واژه طاعون معاصر برای توصیف کرونا استفاده کنیم، کم بی ارتباط نیست. طاعونی که تا به امروز تغییرات اساسی در فرایند زندگی و کار بشر ایجاد نموده است. صنعت حمل و نقل هوایی که از جهانی ترین صنایع در جهان است که دستخوش تغییرات اساسی در فرایند پروازها در پسا کرونا بوده است. تغییراتی که باید در سفرهای هوایی اعمال گردد و به آنها عادت کرد تا در صورت خرید تور اروپا و یا تور آسیا مسئله ای برای ما رخ ندهد.

تغییرات اساسی فرایند پروازها در دوران پسا کرونا

حمل و نقل هوایی در دوران پسا کرونا

صنعت هوایی که میلیون ها نفر در آن شاغلند و زندگی ده ها میلیون نفر به آن وابسته است، در دنیا به عنوان هسته مرکزی صنایع گردشگری و تفریحی شناخته می گردد. با این حال بخش قابل توجهی از این شبکه حمل و نقل که به دلیل همه گیری ویروس کرونا تعطیل شده بود، این روزها زمزمه تلاش برای بازگشایی آنها به گوش می رسد. تلاشی که این صنعت برای بقایش در حال تقلاست، هواپیمایی ها، فرودگاه ها و شرکت های مربوطه را بر آن داشته تا دست و پایی بزنند برای حفظ ذخایر اقتصادی خود. این صنعت دوباره دارد جان تازه ای به خود می بخشد و مسافرانی که چندین ماه است شاید به سفرهای تفریحی نرفته اند، این روزها و کم کم دارند چمدان های خود را برای سفر می بندند. چمدان ها و مسافرانی که به مقاصد مختلف در دنیا راهی می شوند و امید است بدون هیچ تهدیدی دوباره به مبدا خود بازگردند.

بهداشت در هواپیما و فرودگاه در دوران پسا کرونا

بهداشت در هواپیما و فرودگاه که این روزه ها به بحث اصلی مسافران هوایی تبدیل شده، از مهمترین ارکان در سفر محسوب می گردد. بهداشتی که باید رعایت گردد تا خطری جان ما انسان ها را تهدید نکند. یکی از مهمترین بخش ها در فرودگاه ها که این روزها تغییرات اساسی در خود دیده، سرویس های بهداشتی هستند. نظافت مداوم این قسمت اهمیت زیادی برای کارکنان فرودگاه ها دارد و رعایت بهداشت از جانب مسافران اهمیتی بیشتر.

به کارگیری ظرفیت 50 درصدی از سرویس های بهداشتی، بهره گیری از دستگاه های مایع دستشویی اتوماتیک، استفاده از دستمال های کاغذی به جای دستگاه خشک کن و نظافت و ضدعفونی دائم سرویس های بهداشتی، از جمله مهمترین اقداماتی است که در دوران پسا کرونا در فرودگاه ها شاهد آن هستیم.

در هواپیما اما، رعایت اصول بهداشتی برای مقابله با کرونا، اهمیت ویژه ای دارد. رعایت پروتکل هایی که برای نشستن در هواپیما اعمال می گردد شامل: استفاده از ماسک، ارائه بسته های غذایی ضد عفونی شده، نظافت و ضد عفونی دائمی کابین هواپیما، تعویض فیلترهای هوای کابین و… می باشند. بدیهی است که رعایت تمامی این موارد بهداشتی در هواپیما به حفظ و سلامتی مسافران یاری به سزایی میکند و سفری امن را برای همه رقم خواهد زد.

احتمال گرانی سفرهای هوایی و پروازها در دوران پسا کرونا

طبق پیش بینی هایی که محققین در صنعت گردشگری انجام داده اند، کاهش ظرفیت هواپیما ها و در مقابل آن افزایش تعداد مسافران و گردشگران، احتمال گرانی پروازها را در دوران پسا کرونا در بر خواهد داشت. گرانی که در پی افزایش تقاضا و کاهش عرضه پدید می آید، اگر با مدیریت هوشمندانه توام نگردد، روز به روز بیشتر خواهد شد و البته عواقب بدی را از خود بر جای خواهد گذاشت.

الزام برای داشتن برگه سلامت

یکی از اساسی ترین شرط های لازم برای انجام سفرهای هوایی و پروازها در دوران پسا کرونا، داشتن برگه سلامت است. برگه ای که به توضیح سلامت مسافر در برابر ویروس کرونا می پردازد و تست آن نیز در فرودگاه ها از تمامی مسافران گرفته می گردد. جالب است بدانید که چنانچه مسئولین فرودگاه ها با مواردی در مورد وجود بیماری کرونا در مسافران روبرو شوند، فرد را قرنطینه نموده و از سفر وی جلوگیری به عمل خواهند آورد.

در آخر باید بگوییم که کرونا با همه محدودیت هایی که برای انسان ها در این مدت به وجود آورده، درسی مهم به ما داد. درسی که در آن به چگونگی رفتار با طبیعت و لذت بردن از مکان هایی که پیشتر برای سفر به آن ها میرفتیم، پرداخته شده است. به هر حال امیدواریم تا با تلاش برای رعایت تمامی اصول بهداشتی فردی و اجتماعی، دوباره به دوران قبل از کرونا بازگردیم و سفرهای دسته جمعی را دوباره تجربه کنیم. بدیهی است که این تلاش، تنها از دست خود انسان ها بر می آید و بس.

1+

منبع: دلتابان
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 1067

به "تغییرات اساسی فرایند پروازها در دوران پسا کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات اساسی فرایند پروازها در دوران پسا کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید