تعرفه های اینترنتی را که نمی توان بی دلیل افزایش داد

به گزارش سفر به روسیه، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان این که اگر به منطق افزایش قیمت اینترنت برسیم، به صورت شفاف به مردم اطلاع رسانی می کنیم، گفت: نمی گردد اپراتورها بخواهند به صورت ناگهانی تعرفه هایشان را تا سقف بالا ببرند و اگرچه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اجازه افزایش تعرفه را داده، اما تنظیم بازار و حقوق مصرف کننده از مواردی است که باید رعایت گردد.

تعرفه های اینترنتی را که نمی توان بی دلیل افزایش داد

به گزارش سفر به روسیه، یکی از مواردی که همیشه دغدغه کاربران اینترنتی بوده، تعرفه هایی است که برای خدمات اینترنت معین می گردد. در این میان، کاربران اینترنتی که مخاطب صفحه های شبکه های اجتماعی وزیر ارتباطات هستند هم با تغییر تعرفه هایی که گاهی در بسته های اینترنتی رخ می دهد، این موضوع را به صورت اعتراض ابزار می نمایند.

در این راستا، حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- به سفر به روسیه گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، یک سقف و کف برای تعرفه اینترنت وجود دارد که بسته های تعرفه ای باید در چارچوب این سقف و کف باشند. اما بحثی که وزیر و کاربران به حق مطرح می نمایند، این است که وقتی تعرفه ای چندین سال توسط اپراتور ارائه می گردد، هر چند افزایش تعرفه در چارچوب مصوبه اتفاق بیفتد، خلاف قیمت عرفی است که در بازار وجود دارد.

وی ادامه داد: ما روی این موارد حساسیم و اگر موردی پیش بیاید، حتما به اپراتورها تذکر می دهیم، کما اینکه چندین بار هم اپراتورها درخواست افزایش تعرفه داشتند اما ما بسته هایشان را متعادل کردیم، درواقع نمی گردد اپراتورها بخواهند به صورت ناگهانی تعرفه ها را تا سقف بالا ببرند. درست است که کمیسیون اجازه افزایش تعرفه را داده، اما بالاخره تنظیم بازار و حقوق مصرف نماینده هم از مواردی است که باید رعایت گردد.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به مسائل مالی اپراتورها اظهار کرد: واقعیت این است که با توجه به شرایط اقصادی که برای اپراتورها رخ داده، هزینه هایشان خیلی بالا رفته و با این شرایط باید کاری بنمایند. یکی از کارهایی که می توان انجام داد، کاهش هزینه هاست. ما هم در این مورد در حال اقداماتی هستیم که اپراتورها به سمت کاهش هزینه های غیرضروری بروند.

فلاح با بیان این که اپراتورها هم درخواست هایی برای افزایش تعرفه داشتند، اضافه کرد: از اپراتورها خواستیم بر اساس پارامترهایی که تعرفه هایشان را متاثر نموده و هزینه هایی که به آن ها تحمیل شده، درخواستشان را بدهند و ما بر اساس شرایط بازار آنالیز کنیم که تاکنون تنها دو اپراتور درخواست دادند. اگر ما به جمع بندی رسیدیم، این موارد را به کمیسیون ارجاع می دهیم و استدلال هایمان را آنجا آنالیز کنیم. اگر به این منطق رسیدیم که افزایش قیمت اتفاق بیفتد، به صورت شفاف به مردم اطلاع رسانی می کنیم اما اکنون با توجه به اطلاعاتی که اپراتورها دادند، برنامه ای نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 339

به "تعرفه های اینترنتی را که نمی توان بی دلیل افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرفه های اینترنتی را که نمی توان بی دلیل افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید