تصاویر ، دومین نفتکش ایران هم به ونزوئلا رسید

به گزارش سفر به روسیه، ساعاتی بعد از رسیدن اولین نفتکش ایرانی به مقصد خود در بندر ال پالیتو در شمال ونزوئلا، دومین نفتکش حامل بنزین ایران هم با نام فارست وارد آب های این کشور شد.

تصاویر ، دومین نفتکش ایران هم به ونزوئلا رسید

به گزارش سفر به روسیه به نقل از فارس، خبرنگار شبکه تله سور گزارش کرد دومین نفتکش ایرانی با نام Forest وارد آب های ونزوئلا شده است و همانند نفتکش Fortune توسط نیروی دریایی ونزوئلا تا رسیدن به مقصد اسکورت می گردد.

پیش از این شبکه روسی راشا تودی از رسیدن نفتکش فورچون به مقصد نهایی آن در بندر ال پالیتو در شمال ونزوئلا خبر داده بود. قرار است این دو نفتکش و سه نفتکش دیگر، در مجموع بیش از یک و نیم میلیون بشکه بنزین را از ایران به این کشور که علیرغم داشتن ذخایر نفتی، به دلیل تحریم های آمریکا با بحران انرژی روبروست، حمل نمایند.

براساس گزارش پایگاه خبری Globvision، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا پیش از این در حساب توئیتری خود با تشکر از ایران برای ارسال بنزین به این کشور با انتشار تصاویری از کشتی ایرانی حامل بنزین، نوشت: خاتمه ماه رمضان برای ما ورود کشتی Fortune را به ارمغان آورد؛ نشانه ای از همبستگی میان مردم جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا. در جایی که کشورهای امپریالیستی میخواهند با زور احکام خود را تحمیل نمایند، فقط برادری می تواند مردمان آزاد را نجات دهد. ممنونم ایران.

وی همچنین از ملت ایران به خاطر همبستگی با مردم ونزوئلا، پشتیبانی از کاراکاس و شجاعت در تصمیم گیری قدردانی کرد.

تصمیم ایران برای ارسال بنزین به ونزوئلا که به خاطر تحریمهای آمریکا با کمبود سوخت روبرو است با عصبانیت مقامات واشنگتن همراه شده است. یک مقام ارشد دولت آمریکا در اظهاراتی عنوان نموده که واشنگتن در حال آنالیز اقدامات مناسب برای واکنش نشان دادن به انتقال بنزین توسط ایران به ونزوئلاست.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 972

به "تصاویر ، دومین نفتکش ایران هم به ونزوئلا رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، دومین نفتکش ایران هم به ونزوئلا رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید