تحریمها برمی شود، آب از آب تکان نمی خورد

به گزارش سفر به روسیه، یک مقام بلندپایه وزارت خارجه آمریکا در آستانه مذاکره با مقامات اتحادیه اروپا مدعی شد: آمریکا مطمئن است بازار نفت پس از بازگشت تحریم ها علیه ایران، عرضه کافی خواهد داشت تا از افزایش قیمت اجتناب کند.

تحریمها برمی شود، آب از آب تکان نمی خورد

به گزارش خبرنگاران، برایان هوک، نماینده ویژه ایران در وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد: ما مطمئن هستیم بازارهای انرژی باثبات خواهند ماند و در حال حاضر بازار را برخوردار از عرضه کافی و متعادل می بینیم. ما باید روی این عوامل بنیادین متمرکز شویم و تحت تاثیر ادعاهای تهران قرار نگیریم.

هوک گفت: ما به هماهنگی نزدیک با فراورینمایندگان نفت ادامه می دهیم و آمریکا سهم خود را برای حفظ عرضه ایفا می نماید.

وی گفت: افزایش صادرات نفت آمریکا برای جایگزینی نفت ایران موجود است.

بر اساس گزارش پلاتس، هوک روز جمعه با مقامات آمریکایی دیدار کرد اما درباره اینکه آیا با این کشورها برای معافیت از تحریم ها به توافق رسیده است، اظهارنظر نکرد.

دارمندرا پرادهان، وزیر نفت هند، هفته گذشته گفت: دو شرکت هندی قرار است با وجود اجرای تحریمهای آمریکا در نوامبر، نفت ایران را خریداری نمایند.

به گزارش خبرنگاران، ادعای این مقام آمریکایی در حالی مطرح شده که اداره اطلاعات انرژی آمریکا در جدیدترین گزارش خود به دلیل ابهامات نسبت به تاثیر بازگشت تحریم ها علیه صادرات نفت ایران، قیمت مورد پیش بینی برای نفت برنت و وست تگزاس اینترمدیت را بالا برد و اظهار داشت آمریکا انتظار دارد وضع مجدد تحریم ها علیه نفت ایران در پنجم ماه نوامبر، به افزایش بیشتر قیمت ها منجر گردد و اگر کاهش فراوری و صادرات نفت ایران بالاتر از حد انتظار باشد، اختلالات در بازار نفت در سه ماهه چهارم سال 2018 به افزایش قیمت ها منتهی خواهد شد.

بازیگران بازار نفت به دقت به نظاره نشسته اند که پس از اجرای تحریم های آمریکا علیه صنعت نفت ایران در چهارم نوامبر، چه اتفاقی روی خواهد داد. بزرگترین شرکت های بازرگانی نفت دنیا نیز پیش بینی نموده اند قیمت های نفت به دلیل تحریم های آمریکا علیه ایران، در سال میلادی آینده به پایین 65 دلار در هر بشکه سقوط نخواهد کرد و احتمالا بالای مرز 100 دلار را خواهد شکست.

نفت برنت که قیمت پایه بازار دنیای است، هفته گذشته به 86.74 دلار در هر بشکه صعود نموده بود که بالاترین قیمت از سال 2014 بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 67

به "تحریمها برمی شود، آب از آب تکان نمی خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریمها برمی شود، آب از آب تکان نمی خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید