بعضی اصلاح طلبان مانند بهزاد نبوی به دنبال توجیه ناکارآمدی دولت هستند

به گزارش سفر به روسیه، نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه بعضی اصلاح طلبان مانند بهزاد نبوی به دنبال توجیه ناکارآمدی دولت هستند، گفت: جریانات نزدیک به دولت در تلاشند برای اشتباهات دولت مقصرتراشی نمایند.

بعضی اصلاح طلبان مانند بهزاد نبوی به دنبال توجیه ناکارآمدی دولت هستند

به گزارش گروه رسانه های سفر به روسیه، عباس مقتدایی نماینده ادوار مجلس، در گفت و گو با فارس، با اشاره به صحبت های اخیر بهزاد نبوی مبنی بر اینکه 4 نهاد، 60 درصد ثروت ملی را در اختیار دارند، گفت: هر اندازه به سال های دولت یازدهم و دوازدهم افزوده می گردد، قابلیت دسترسی به کارنامه ای از روندهای مدیریتی آسان تر می گردد. دولت در چهارسال اول اقداماتی انجام داد و در چهارسال دوم که دو سال آن گذشته است، بخشی از کارهای خود را امتداد بخشید.

وی ادامه داد: کسانی که به عنوان احزاب و جریان های سیاسی محسوب می گردد، کوشش می نمایند در جهت دستیابی به کارنامه های بهتر عملکرد خوبی داشته باشند، البته بعضی از شخصیت ها، افراد و یا حتی جریان ها ناکامی ها و ناکارامدی خود را نیز به اشکال مختلف مخفی می نماید.

نماینده ادوار مجلس با اشاره به فریب افکار عمومی توسط بعضی از چهره های سیاسی، گفت: یکی از راه های مخفی کردن و به نوعی فریب افکار عمومی این است که به نوعی القا نمایند که دولت و یا مجریان می خواستند کارهایی انجام دهند، اما زمینه های آن موجود نبوده است، درحالی که باید به این واقعیت توجه کرد دولت همان اختیارات دولت های پیشین بلکه در بسیاری از موارد، فراتر از آن را داشته است.

وی ادامه داد: اگر ناکار آمدی در دولت موجود است، باید با فراغت از مردم عذرخواهی و در فرصت باقی مانده نسبت به جبران آن اقدام نمایند، نه اینکه با فرافکنی ناکارآمدی ها به دنبال بازی با افکار عمومی باشد. آنچه این روزها در بعضی از نهادهای قانونی کشور مطرح شد، بیانگر این واقعیت است که بعضی از چهره های سیاسی به دنبال فریب افکارعمومی هستند.

مقتدایی گفت: این پرسش مطرح می گردد که آیا نهادهایی نظیر بنیاد مستضعفان، آستان قدس رضوی، شهرداری و شوراها، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان تعاون روستایی سازمان ها و نهادهای مشابه، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره)، کمیته امداد و بخشی از بنیادها و قرارگاه هایی که توسط نیروهای نظامی و لشکری اداره و برنامه ریزی می گردد، در گذشته وجود نداشته است. در پاسخ باید گفت که این روند همان روندی است که در سال های گذشته موجود بود اما چه می گردد که در یک مقطع خاص با ذکر نام بعضی از این ها این گونه القا می گردد که بخش عمده ای از اقتصاد کشور در اختیار این نهادها ونهادهای مشابه است.وی با اشاره به نقد و دلسوزی های بعضی از چهره های سیاسی، گفت: اگر از سر نقد و دلسوزی و بیان اشکالات باشد، ستودنی است اما اگر برای این باشد که ناکارآمدی های دولت را توجیه کند، اقدامی ناپسند است.

نماینده ادوار مجلس توضیح داد: سوال بعد این است که چرا دولت و مجموعه برنامه ریزان کشور آن حد از مدیریت، قابلیت و توانمندی مدیریت نداشتند که از ظرفیت های این نهادها بهره بگیرند. این نهادها در طول سالیان گذشته در زمینه راهسازی، سدسازی، اسکان محرومان، رسیدگی به معیشت محرومان و ساخت و تأسیس زیرساخت ها و حمایت از مناطق محروم اقدامات قابل توجهی انجام داده اند.

وی ادامه داد: اگر دولت در این دوره یا هر دوره دیگر نتوانسته است از این ظرفیت استفاده کند، نشان از سوء مدیریت و ناکارآمدی مدیریتی است؛ بنابراین باید به این نکته توجه کرد احزاب و جریانات سیاسی در ماه های آینده هر یک به دنبال بهره برداری های های خود هستند.مقتدایی گفت: بخشی از این جریانات به دنبال آن است که با انداختن تقصیر ناکارآمدی بر گردن سایرین، خود را از هر گونه نقص مبرا جلوه دهند؛ درحالی که افکار عمومی هوشیار هستند و به خوبی متوجه نقد سازنده و بهانه گیری های تخریب گر می گردد و در مجموع می توان گفت افرادی که این روزها به دبنال طرح بعضی از موضوعات حاشیه ای هستند، بیش از آنکه به دنبال نقد سازنده باشد، به دنبال طرح خود و احیای چهره غیرموجه خود و یا موجه سازی خود در فضای رسانه ای هستند.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 412

به "بعضی اصلاح طلبان مانند بهزاد نبوی به دنبال توجیه ناکارآمدی دولت هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی اصلاح طلبان مانند بهزاد نبوی به دنبال توجیه ناکارآمدی دولت هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید