ایران ارزش و اعتباری برای معافیت های اعطایی بر تحریم ها قائل نیست

به گزارش سفر به روسیه، تهران-خبرنگاران- سخنگوی وزارت امورخارجه در واکنش به بیانیه کاخ سفید مبنی بر عدم تمدید معافیت برای خریداران نفت ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران با توجه به غیرقانونی بودن اصل تحریم های مورد نظر، اصولا ارزش و اعتباری برای معافیت های اعطایی بر تحریم ها قائل نبوده و نیست.

ایران ارزش و اعتباری برای معافیت های اعطایی بر تحریم ها قائل نیست

به گزارش عصر دوشنبه سفر به روسیه از مرکز اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه ، سید عباس موسوی در ارتباط با بیانیه اخیر کاخ سفید مبنی بر عدم تمدید معافیت برای خریداران نفت ایران گفت: با توجه به غیرقانونی بودن اصل تحریم های مورد نظر، جمهوری اسلامی ایران اصولا ارزش و اعتباری برای معافیت های اعطایی بر تحریم ها قائل نبوده و نیست.

وی یادآور شد: با این حال، با توجه به تاثیرات منفی عملی این تحریم ها و احتمال افزایش این اثرات منفی با عدم تمدید معافیت ها، وزارت امور خارجه امروز به صورت مستمر با تمامی نهادهای ذیربط داخلی در تماس بوده و نیز رایزنی های فشرده ای با بسیاری از شرکای خارجی اعم از اروپایی، بین المللی و همسایگان صورت داده است.

سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: نتیجه این تماس ها و رایزنی های داخلی و خارجی به مراجع عالی تصمیم گیری منعکس شده و به زودی تصمیم مقتضی در این خصوص اتخاذ و اعلام خواهد شد.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز در یک نشست مطبوعاتی با وجود نگرانی جامعه جهانی از اختلال در بازار نفت، همچون گذشته در اقدامی یکجانبه و در دشمنی دیرینه با جمهوری اسلامی، لغو معافیت ها علیه کشورهای خریدار نفت ایران را خاطرنشان کرد.

شبد**1058*9122

منبع: ایرنا
انتشار: 20 تیر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 176

به "ایران ارزش و اعتباری برای معافیت های اعطایی بر تحریم ها قائل نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران ارزش و اعتباری برای معافیت های اعطایی بر تحریم ها قائل نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید