افتضاح مدیریتی مدعی رهبری جهان، 17 منطقه در سراسر کالیفرنیا در حال آتش سوزی است، 94 هزار هکتار از جنگل ها در آتش سوخت

مسئولان در ایالت کالیفرنیا به ساکنان مناطقی که در معرض خطر آتش سوزی قرار دارند هشدار داده اند به محض دریافت هشدار منازلشان را ترک کنند.

افتضاح مدیریتی مدعی رهبری جهان، 17 منطقه در سراسر کالیفرنیا در حال آتش سوزی است، 94 هزار هکتار از جنگل ها در آتش سوخت

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، رسانه های آمریکا گزارش داده اند مسئولان در این کشور به مناطق نزدیک در محل آتش سوزی در کالیفرنیا اطلاع داده اند که باید آماده باشند به محض دریافت پیام هشدار، خانه هایشان را ترک کنند.

مارک اسیک، کلانتر شهرستان سوناما در ایالت کالیفرنیا در جمع خبرنگاران گفت: خطر هنوز رفع نشده است. هنوز اتفاقی قریب الوقوع نیست، اما هر کسی که در سوناما زندگی می کند باید آماده باشد در صورت دریافت هشدار تخلیه این کار را انجام دهد. بنابراین، من از همه می خواهم آماده باشند در صورت تغییر وضعیت، برای تخلیه اقدام کنند.

سی بی اس در آخرین خبر از تحولات آتش سوزی کالیفرنیا نوشته آتش منطقه ای به وسعت دو برابر سانفرانسیسکو را سوزانده و بیش از 60 منزل را تخریب کرده است. این آتش سوزی ها از 6 روز پیش آغاز شده اند و وزش باد مهار آنها را دشوارتر کرده است.

یک میلیون نفر در خاموشی به سرمی برند، 40 مدرسه دولتی در سراسر منطقه سونوما تعطیل شده است و 200 هزار نفر در نزدیکی منطقه خلیج سانفرانسیسکو آواره شده اند.

خبرنگار سی بی اس گزارش داده آتش نشان ها در کالیفرنیا امیدوارند قبل از آنچه سرعت وزش باد به 50 مایل در ساعت برسد شعله هاش آتش در کانون های اصلی آتش سوزی را خاموش کنند.

جری براون، فرماندار ایالت کالیفرنیا روز گذشته با اشاره به اینکه باید در مورد اینگونه حوادث در آینده آمادگی بیشتری داشته باشد گفت: ما قصد داریم تا مدیریت جنگل ها را بهتر کنیم و شهرهایمان را با هوشیاری بیشتری بسازیم. باید پناهگاه هایی بسازیم تا هنگام آتش سوزی های وحشتناکی مانند این مردم بتوانند به آن پناه ببرند. ما باید با تغییرات اقلیمی به درستی روبرو شویم و باید با طبیعت همراه شویم نه اینکه در مقابل آن قرار بگیریم.

در جنوب ایالت کالیفرنیا که صبح دوشنبه به وقت محلی وزش شدید باد به تشدید آتش سوزی ها منجر شد، مسئولان نیروهای بیشتری در ایستگاه های آتش نشانی مستقر کرده اند. نگرانی در اینجا وزش بادهایی است که سرعت آنها تا 80 مایل در ساعت می رسد.

وقوع آتش سوزی در مناطق ایالت کالیفرنیا به امر متداول در آمریکا تبدیل شده. سال گذشته هم وقوع یک آتش سوزی مهیب در منطقه بیوت در شمال کالیفرنیا به مرگبارترین و مخرب ترین آتش سوزی تاریخ ایالت کالیفرنیا تبدیل شد و بیش از 57 هزار هکتار را در بر گرفت.

این آتش سوزی بر اساس نام منطقه ای که از آن آغاز شده (جاده کریک کمپ) به کمپ فایر یا آتش سوزی کمپ شهرت پیدا کرد، اما تنها به آن منطقه محدود نماند.

ساعاتی بعداز وقوع کمپ فایر آتش سوزی مهیب دیگری از جاده ای به نام وولزی کانیون در شهر ونچورا آغاز شد و به تأسی از نام منطقه به آتش وولزی معروف شد؛ در منطقه مجاور، حریق دیگری به نام هیل چند روز بعد آغاز شد.

این آتش سوزی ها میلیاردها دلار خسارت به جا گذاشتند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1398 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 515

به "افتضاح مدیریتی مدعی رهبری جهان، 17 منطقه در سراسر کالیفرنیا در حال آتش سوزی است، 94 هزار هکتار از جنگل ها در آتش سوخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتضاح مدیریتی مدعی رهبری جهان، 17 منطقه در سراسر کالیفرنیا در حال آتش سوزی است، 94 هزار هکتار از جنگل ها در آتش سوخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید