اعمال محدودیت های مرزی در آلمان برای مهار شیوع کرونا

به گزارش سفر به روسیه، دولت آلمان برای مهار شیوع ویروس جدید کرونا، در مرزهایش با 5 کشور محدودیت های کنترلی اعمال می نماید.

اعمال محدودیت های مرزی در آلمان برای مهار شیوع کرونا

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل سفر به روسیه، در پی افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کووید19 در آلمان، دولت این کشور محدودیت های مرزی اعمال می نماید.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، به دستور دولت مرکزی برلین در مرزهای آلمان با پنج کشور همجوار، از امروز (دوشنبه) محدودیت های کنترلی برای جلوگیری از سرایت بیشتر ویروس کرونا در این کشور اعمال می گردد.

بر این اساس، توافق سفر بدون ویزا به آلمان با پنج کشور فرانسه، اتریش، سوئیس، دانمارک و لوکزامبورگ به صورت موقت تعلیق می گردد و در مرزهای زمینی بازرسی های سفت وسخت تری برای ممانعت از ورود افراد مبتلا به کروناویروس انجام می گردد.

وزارت کشور آلمان در این باره شرح داد که اتباع پنج کشور مذکور برای ورود به آلمان باید ویزا معتبر دریافت نموده باشند.

بعضی منابع خبری نیز این اقدام را بسته شدن جزئی مرزهای آلمان با کشورهای همسایه تعبیر کردند.

پیشتر بعضی رسانه های آلمانی از تصمیم دولت آلمان به بستن مرزهای این کشور با سوئیس، اتریش و فرانسه از بیم شیوع ویروس کرونا خبر داده بودند.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان چند روز پیش با بیان اینکه بحران کرونا چالشی جدی برای همه کشورهای دنیا است تاکید نمود احتیاج است از ذخایر اقتصادی استفاده کنیم. صدراعظم آلمان سه شنبه گذشته پیش بینی نموده بود، بین 60 تا 70 درصد جمعیت این کشور (بیش از 50 میلیون نفر) در مقطعی به بیماری کرونا مبتلا خواهند شد.

اعمال محدودیت های مرزی در آلمان در حالی است که ینس اسپان وزیر بهداشت این کشور نیز با رد مؤثر بودن بستن مرزها در جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر این ویروس، گفته بود: این ویروس وارد آلمان شده است. این ویروس وارد اروپا شده است. باید این را باور کنیم. اگر تمام مرزها را هم ببندیم همچنان [این ویروس] منتشر خواهد شد. دیر یا زود باید به مردم اجازه تردد داده گردد به هر حال در آن موقع دوباره [ویروس] منتشر می گردد.

آخرین آمار از شیوع ویروس کرونا در آلمان (مربوط به روز گذشته) نشان می دهد در حال حاضر 5813 در این کشور به این ویروس مبتلا شده و 13 نفر نیز تا کنون بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 800

به "اعمال محدودیت های مرزی در آلمان برای مهار شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال محدودیت های مرزی در آلمان برای مهار شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید