اعلام جزئیات افزایش تعرفه برق پس از ابلاغ رسمی

به گزارش سفر به روسیه، مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران گفت: تاکنون مصوبه ای برای افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف تهرانی به ما ابلاغ نشده است اما پس از ابلاغ، جزئیات اجرای طرح را به طور کامل برای مشترکان تشریح خواهیم کرد.

اعلام جزئیات افزایش تعرفه برق پس از ابلاغ رسمی

حسین صبوری در گفت وگو با سفر به روسیه، با بیان این که یکی از پروژه هایی که به عنوان پروژه جهادی در سال 1392 مطرح شد، طرح کاهش تلفات بود، اظهار کرد: در سال 1387، میزان تلفات بخش توزیع شبکه برق تهران، معادل 12.1 درصد بود اما با کوشش ها و پیگیری های اجرا شده، این عدد اکنون به 6.4 درصد کاهش یافته است.

وی، اضافه کرد: بی شک اجرای این طرح در حوزه های صرفه جویی سوخت، رعایت مسائل زیست محیطی و ارتقای بهره وری تأثیرات بسیار مثبتی داشته است؛ به همین دلیل نیز برنامه ریزی شده تا جایی که امکان دارد میزان تلفات شبکه برق تهران را به حداقل برسانیم.

نوسازی 10 درصد شبکه برق تهران در هر سال

او، با اشاره به فرسودگی بخشی از تجهیزات شبکه برق تهران، ابراز کرد: بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده، در هر سال باید 10 درصد شبکه را نوسازی و بازسازی کنیم که سال جاری 250 کیلومتر شبکه و 100 دستگاه پست بازسازی و بهینه سازی شد.

روز گذشته نیز همایون حائری - معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی - به سفر به روسیه گفت: تعرفه مشترکان پرمصرف برق، به صورت پلکانی افزایش خواهد یافت؛ به گونه ای که در مرحله اول، 50 درصد و در مرحله دوم، 50 درصد دیگر افزایش می یابد.

وی، درباره جزئیات افزایش تعرفه برق مشترکان پرمصرف، اظهار کرد: سازوکاری را در پیش گرفته ایم که تعرفه برق برای 15 درصد مشترکان، یعنی مشترکان پرمصرف با هدف راهنمایی این مشترکان به دسته مشترکان کم مصرف افزایش یابد. اگر مشترکان پرمصرف در میزان مصرف خود مدیریت داشته باشند، هیچ افزایش قیمتی برای آن ها صورت نخواهد گرفت اما اگر این اتفاق نیفتد، تعرفه برق به صورت پلکانی برای این دسته از مشترکان افزایش می یابد.

به گفته معاون وزیر نیرو، تغییر تعرفه مشترکان پرمصرف به زودی ابلاغ خواهد شد و در شرکت توزیع استان تهران، آمادگی لازم وجود دارد که به محض اعلام شدن این مصوبه اطلاع رسانی کافی صورت بگیرد.

خبرنگار: سحر بابایی

دبیر خبر: فاطمه محمدنژاد

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russianet65.ir شناسه مطلب: 139

به "اعلام جزئیات افزایش تعرفه برق پس از ابلاغ رسمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام جزئیات افزایش تعرفه برق پس از ابلاغ رسمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید