۱۶۰ میلیارد تومان عوارض خروجی به حوزه گردشگری اختصاص یافت – تور روسیه

رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه گفت: مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان عوارض خروج از کشور در سال ۹۷ به حوزه گردشگری اختصاص یافته است
او یکی از ضعف های حوزه گردشگری را حساب های اقماری در این بخش دانست و گفت: به همین دلیل نمی توانیم آمار دقیقی از درآمدها را در این بخش ارائه کنیم.

رضا معصومی راد، رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه وبودجه، در حاشیه نخستین همایش ملی یزد میراث جهانی، فرصت ها و ایده های توسعه با رویکرد گردشگری افزود: برای گسترش مشارکت بخش خصوصی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، سه ردیف عمرانی در نظر گرفته شده است.

رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: کمک های یادشده در حوزه صنایع دستی به افرادی که نسبت به راه اندازی بازارچه ها و کارگاه صنایع دستی اقدام می کنند، پرداخت می شود؛ بدین ترتیب فرد به بانک معرفی، سود تسهیلات توسط دولت از محل کمک های فنی و اعتباری پرداخت می شود.

او با اشاره به اینکه علاوه بر بودجه های عمرانی، کمک های فنی اعتباری گردشگری در سه قسمت تفکیک شده است، افزود: این تسهیلات برای ساخت هتل، اقامتگاه ها، کمپ ها و تاسیسات گردشگری اختصاص می یابد.

رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه گفت: مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان عوارض خروج از کشور در سال ۹۷ به حوزه گردشگری اختصاص یافته است.

معصومی راد، یادآور شد: همچنین در بخش موزه های خانگی، مرمت آثار و بناهای تاریخی، صندوق احیای آثار تاریخی راه اندازی شد و هزینه ها برای مرمت آثار از ردیف کمک های فنی اعتباری پرداخت خواهد شد.

معصومی راد، تعداد گردشگران خارجی به کشور را در سال جاری حدود ۵ میلیون نفر بیان کرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.


اخبار مرتبط

 • لیورپول خروج امره جان را تایید کرد + برنامه های گرامی داشت روز جهانی صنایع دستی در استان چهارمحال و بختیاری اعلام شد – تور روسیه
 • عوارض خروج از کشور همچنان مبهم و چالش برانگیز – تور روسیه
 • عمان به امارات هشدار داد – تور روسیه
 • سفرهای خارجی به خاطر نوشیدنی و فرار از حجاب نیست – تور روسیه
 • شبکه رادیویی گردشگری از ابتدای تیر راه اندازی می شود – تور روسیه
 • ایجاد شبکه نظارتی میراث فرهنگی با تشکل ها ضروری است – تور روسیه
 • نتایج مسابقه عکاسی از موزه بزرگ خراسان اعلام شد – تور روسیه
 • مجری «من و شما»؛ حسنی یا رشیدپور + افتتاح مسیر دسترسی به مجموعه جهانی تخت سلیمان – تور روسیه
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *