سامان دهی مراکز اقامتی در قالب خانه مسافر آغاز شده است – تور روسیه

مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری سازمان میراث ‎فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از سامان دهی مراکز اقامتی در قالب خانه مسافر در کشور خبر داد
او با اشاره به آسیب های فعالیت اقامتگاه های غیر مجاز گفت: وقتی فردی بدون برنامه ریزی و عدم استفاده از تورها و بدون تعیین مکانی برای اقامت در مقصد راهی سفر می شود، هم خود او و خانواده اش در سفر ممکن است دچار مشکلاتی شوند و هم ما در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دچار دغدغه خواهیم شد.

وقتی از قبل محل اقامت مشخص شود افراد با آرامش به سفر می پردازند و دغدغه ای برای اقامت در مقصد ندارند و از طرفی خیال ما نیز در سازمان میراث فرهنگی راحت تر خواهد بود چراکه محل اقامت از طریق یک تور دارای مجوز هماهنگ شده و احتمال تخلفات کاهش می یابد.

ولی تیموری مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری سازمان میراث فرهنگی، روز سه شنبه ۱۵ اسفند در برنامه تلویزیونی «روی خط خبر» که از شبکه خبر پخش شد افزود: هر واحد اقامتی که بدون اخذ مجوزهای قانونی فعالیت کند غیرمجاز است و شهروندان و گردشگران نباید در این مراکز اقامت کنند.

تیموری درباره نظارت بر هتل ها و مراکز اقامتی نیز افزود: همزمان با فرا رسیدن نوروز نظارت بر مراکز اقامتی افزایش می یابد و در قالب ستاد هماهنگی سفر، گروه هایی برای بازدید از این مراکز مراجعه می کنند و بر نحوه عرضه خدمات از سوی این مراکز خصوصا بر نحوه قیمت گذاری در این مراکز نظارت می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

مراکز اقامتی غیر مجاز باید شناسایی شوند و اگر مرکزی به صورت غیرمجاز فعالیت می کند سازمان میراث فرهنگی از نیروی انتظامی درخواست می کند تا از فعالیت این مراکز غیرمجاز جلوگیری کند.

این درحالی است که سازمان میراث فرهنگی وظیفه قانونی برای حمایت از سرمایه گذارانی دارد که در حوزه ساخت مراکز اقامتی مجاز مانند هتل و … فعالیت می کنند و طوری باید عمل کنیم که استقبال مردم از اقامتگاه های رسمی بیشتر شود.

بر اساس قانون باید از فعالیت اقامتگاه های غیر مجاز و خانه مسافرهای غیرقانونی جلوگیری شود که البته سامان دهی این مراکز اقامتی در قالب خانه مسافر آغاز شده است.

مدیر کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری سازمان میراث ‎فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از سامان دهی مراکز اقامتی در قالب خانه مسافر در کشور خبر داد.


اخبار مرتبط

 • تولیدات هنرمندان ایرانی ارزان فروشی می شود – تور روسیه
 • ۵۰ واحد پذیرایی مسیر جاده کندوان در ماه رمضان فعال است – تور روسیه
 • نیزارهای زریبار مریوان میزبان ۱۲ هزار قطعه پرنده شد – تور روسیه
 • کردستان باید بیشتر در حوزه باستان شناسی شناسانده شود – تور روسیه
 • هم صدا با هم برای حفاظت از پرنده – تور روسیه
 • مراکش از مقصد سفر ایرانی ها حذف شد – تور روسیه
 • میزان جرایم شکار و صید افزایش یافت + آخرین مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی دولت – تور روسیه
 • وزیر ارشاد: پوشش محلی بانوان در ادارات منع ندارد – تور روسیه
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *