انگلستان و هلند مقاصد بعدی اشیای باستانی ایران هستند – تور روسیه

مدیرکل موزه ها و اموال منقول تاریخی کشور می گوید: «بریتیش میوزیوم» انگلستان در اواخر بهار و موزه تاریخی هلند در اوایل پاییز امسال، میزبان نمایشگاهی از اشیای باستانی ایران خواهند بود
نمایشگاههایی در هلند و انگلستان داریم که در آنها اشیایی از آثار دوران پیش از اسلام، اسلامی و معاصر موزه ملی و دیگر موزه ها انتخاب شده و به نمایش گذشته می شود.

موزهٔ ملی ایران، معروف به «موزه مادر ایران»، سال گذشته در راستای رونق بخشی به مراودات و تبادلات نمایشگاهی بین المللی با موزه های مطرح دنیا، برنامه هایی را طراحی و اجرا کرد که با استقبال چشمگیر مردم و مسئولان مواجه شد.
بر همین اساس، نمایشگاه های مختلفی از جمله نمایش آثار باستانی از ارمنستان در مهرماه، آثاری از کره جنوبی در آبان ماه و ۵۶ اثر متعلق به موزه لوور فرانسه در اسفند ماه ۹۶ در موزه ملی برپا شد که ۵۶ اثر موزه لوور از تمدنهای جهان تا ۱۴ مرداد کماکان میهمان این موزه خواهند بود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

البته نمایشگاه «امپراطوری گل های سرخ» مربوط به نقاشی های قاجاری کاخ گلستان در موزه «لورلانس» هم از هفت فروردین در پاریس شروع شده است.

محمدرضا کارگر درباره چگونگی تبادلات موزه ای ایران با کشورهای خارجی در سال ۹۷ اظهار کرد: امسال برنامه ریزی خوبی برای نمایشگاه های ورودی و خروجی داریم.

حمایتی هم که وجود دارد این است که دولت به واسطه حمایت مالی از رویدادهای مهم فرهنگی از آنها مالیات کمتری می گیرد و به این شکل دولت ها تلاش می کنند تا بخش خصوصی را برای مشارکت در امر ملی ترغیب کنند.

مدیرکل موزه ها و اموال منقول تاریخی کشورافزود: استقبال چشمگیر مردم از نمایشگاه لوور، مسئولان را به این واداشت که بیشتر به این موضوع فکر کنند.
در تمام دنیا هیچ اتفاق فرهنگی از جنس این نمایشگاه را شاهد نیستیم که بخش خصوصی حامی آن نباشد و این موضوع در کشورهای پیشرفته تبدیل به یک استاندارد فراگیر شده است.

ولی قانون ما این است که میزان هزینه کرد و مشارکت بخش خصوصی در امور فرهنگی به عنوان بخشی از هزینه های جاری آن بخش محاسبه می شود نه به عنوان کسر مالیات؛ که این اشکال دارد.

مدیرکل موزه ها و اموال منقول تاریخی کشور می گوید: «بریتیش میوزیوم» انگلستان در اواخر بهار و موزه تاریخی هلند در اوایل پاییز امسال، میزبان نمایشگاهی از اشیای باستانی ایران خواهند بود.

اگر حداقل هزینه ها مثل پول ترانسپورت (انتقال) و بیمه اشیا تامین می شد ما امکان نمایشگاهی و درخواستهای زیادی از کشورهای مختلف داریم که می توانستیم همه را به سرانجام برسانیم.


اخبار مرتبط

 • پروازهاى چارترى آبروى کشور را مى برد + پوگبا و مارسیال در لیست فروش مورینیو – تور روسیه
 • استقبال گسترده عکاسان حرفه ای و آماتور از مسابقه عکاسی از موزه بزرگ خراسان – تور روسیه
 • “علاف خانه” کرمانشاه همچنان مورد بی مهری – تور روسیه
 • امدادرسانی بیش از هزار سیل زده در کشور + جلوگیری از حفاری های غیرمجاز در چناران – تور روسیه
 • مرمت مدرسه ۸۰۰ ساله حسن پادشاه تبریز آغاز شد – تور روسیه
 • یک خلاف مرسوم در هتل ها! – تور روسیه
 • هتل را با تخفیف رزرو کنید! – تور روسیه
 • تهران گردی عصرانه در روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی + پیام عجیب و مبهمی که نیمار منتشر کرد – تور روسیه
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *